O vinařství

Vítejte v srdci Moravy, v rodinném vinařství z Velkých Bílovic.

Jsme mladé butikové vinařství, které sídlí ve vinařské obci Velké Bílovice. Víno má v naší rodině dlouholetou tradici, ve které se snažíme pokračovat dodnes. Zaměřujeme se na výrobu jak svěžích aromatických vín, tak i na vína s delší dobou zrání v dubových sudech, ale pochutnat si u nás můžete i na našich výborných bublinkách.  

4C85233A-2917-41BE-B9E4-090D312759D3


Nyní obhospodařujeme menší plochu vinohradů a další hrozny dokupujeme od poctivých moravských pěstitelů. Naše odrůdová skladba se zaměřuje na naše nejoblíbenější odrůdy např. Frankovka, Ryzlink Vlašský, Rýnský atd. Vína buď necháváme samostatně odrůdová nebo je různě záměrně kupážujeme podle jejich nejlepších vlastností kterými se navzájem doplňují.

sallay

Kdo stojí za výrobou?

Dva bratři Marek a Jirka. Láska k vínu je v naší rodině již po generace a tuto zálibu jsme oba dále rozvíjeli při studiu na Vinařské škole ve Valticích. V roce 2010 jsme naplno převzali sklep od našeho dědy a 10 let jsme hledali směr, kterým se vydáme. V roce 2020 jsme oficiálně založili vinařství, ve kterém nyní obhospodařujeme menší plochu vinohradů a další hrozny dokupujeme od poctivých moravských pěstitelů.

DSC8711

Zpět do obchodu